Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

Fiziksel ve Finansal Yapı

FİZİKSEL YAPI

EÜ EBİLTEM-TTO, Ege Üniversitesi Kampüsü'nde yaklaşık 20 dönümlük açık alanda, 4 kata yayılmış, 2500 m2  kapalı alanı olan, internet bağlantılı, klimatize, jeneratörlü, dinamik çalışma ortamı sağlayan özgün mimarili binada yer almaktadır. Faaliyetlerin zamanında ve etkin yürütülmesini sağlayan teknik ve teknolojik altyapı ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir.

Binada, faaliyetlerin düzenlenebilmesi için gerekli teknik donanıma sahip 60, 90 ve 200 kişilik üç ayrı konferans salonu bulunmaktadır. Ayrıca, farklı amaçlarla kullanıma uygun farklı kapasitelerde toplantı salonu ve alanları, eşleştirme etkinlikleri ve sergiler için de kullanılan tam donanımlı 300 m2'lik bir fuaye alanı mevcuttur. Tüm fiziki mekanlar iklimlendirme ve teknoloji altyapısına sahip olup, kablolu-kablosuz internet ağı ve telefon bağlantıları ile donatılmıştır.

FİNANSAL YAPI

 

Merkez’in finansal yapısı içerisinde Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nden ayrılan katma değer bütçeye ek olarak, ulusal ve uluslararası proje destek imkânlarından yararlanılmakta, proje bazında sanayi kuruluşları tarafından desteklenmekte ve Merkez’in yürüttüğü danışmanlık ve servis hizmetleri ile Ege Üniversitesi Döner Sermayesi üzerinden kaynak yaratılmaktadır. Analiz ve Danışmanlık gelirleri bu kaynaklar içerisinde en güçlüleridir.