Çerez Örnek

AB Projelerine ortak olmak ya da projenize ortak mı aramak istiyor sunuz?

https://network.crowdhelix.com/

 

Üniversitemizin üyesi olduğu Crowdhelix, kamu hibeleriyle finanse edilen projeler için iş dünyası ve akademi arasında konsorsiyum oluşturmaya yardımcı olan bir sanal işbirliği platformudur. 2021 başlarından itibaren Platformun ana odak noktası Horizon Europe programı olsa da AB tarafından finanse edilen tüm projeler (Erasmus+ SMP,  PRIMA, vb.) için ortaklık arayış fırsatları sunmaktadır.  

 

Crowdhelix Ağı’nı kullanarak; dünya çapında önde gelen araştırma kurumları ve yenilikçi şirketlerden oluşan bir grup ile uluslararası projeler planlayıp sunabilir, projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kendinizi ve uzmanlık alanlarınızı tanıtmanıza imkan sağlayan ağ ile güçlü ve etkili işbirliğine dayalı ortaklıklar kurabilirsiniz.

Crowdhelix Ağı, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir büyüklükteki herhangi bir kuruluştan, işbirliğine dayalı araştırma ve inovasyona stratejik bir bağlılık gösterebilecek uygulamalara açıktır. 

Platforma üye olmak için @ege.edu.tr uzantılı bir e-posta adresine sahip olmanız yeterli. 

 

Bilgilendirme videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=aZedPEM3WbI&feature=youtu.be

Platformu hakkında sorularınız için EÜ EBİLTEM-TTO Proje Destek Birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz: projedestek@ebiltem.ege.edu.tr

Dr. Ayşe DURĞAN DBEYS

E-mail: ayse.durgan.dbeys@ebiltem.ege.edu.tr

Tel: +90 232 343 4400/ 165

 

Avrupa Enerji Araştırma Birliği (EERA)

https://www.eera-set.eu/

 

Üniversitemizin de üyesi olduğu Avrupa Enerji Araştırma Birliği, Avrupa'daki en büyük enerji araştırma topluluğudur. Üyeliğe dayalı, kar amacı gütmeyen birlik, 30 ülkede 250 üniversite ve kamu araştırma merkezini bir araya getirmektedir. EERA'nın ortak araştırma programları, tüm düşük karbonlu teknolojilerin yanı sıra sistemsel ve ortak konuları kapsamaktadır.

 

EERA aisbl, doğrudan AB enerji stratejisiyle bağlantılı ve/veya ittifak için stratejik öneme sahip AB projelerine düzenli olarak katılmaktadır.

 

Üniversitemizin EERA’nın JPe3s Economic, Environmental and Social Impacts of the Energy Transition (Enerji Geçişinin Ekonomik, Çevresel ve Sosyal Etkileri) konulu ortak programına da üyeliği mevcuttur.

 

Daha fazla bilgiye ulaşmak ve üye olmak için tıklayınız.

 

Dr. Ayşe DURĞAN DBEYS

E-mail: ayse.durgan.dbeys@ebiltem.ege.edu.tr

Tel: +90 232 343 4400/ 165

 

 

Enterprise Europe Network(Avrupa İşletmeler Ağı) Kaydolun!

Uluslararası Teknoloji, Ticari ve Araştırma amaçlı işbirlikleri mi kurmak istiyorsunuz?

O zaman bu Ağdan Faydalanın…

https://een.ec.europa.eu/

 

Enterprise Europe Network (EEN, Avrupa İşletmeler Ağı) 60’dan fazla ülkede 600’den fazla üye kurum ve 3000’den fazla uzman çalışanı ile uluslararası iş birlikleri kurmak isteyen KOBİ’lere, büyük firmalara ve araştırmacılara hizmet veren dünyanın en büyük iş birliği ağıdır. Söz konusu Ağ, inovasyon ve Ar-Ge altyapılarını geliştirip firmaların uluslararası pazarda rekabet edebilirliğini arttırarak uluslararası ortaklıklar kurmalarını sağlamayı da amaçlamaktadır.Üye kuruluşlardaki uzmanlar, işletmelere özelleştirilmiş hizmetler sunmakta ve dünya çapında iş fırsatları için irtibat desteği vermektedir. Bu sayede işletmelerin uluslararası alanda büyümesine de destek olunmaktadır.Ağ ayrıca, özellikle firmaların iş sektörlerine yönelik hedefli bir yaklaşım sunabilmek adına uzman grupları ile akıllı enerjiden tekstile, sağlık hizmetlerinden tarım ürünlerine kadar tüm önemli ekonomik sektörler özelinde de destek vermektedir

Söz konusu Ağı kullanma ve potansiyel iş birlikleri oluşturma hakkında ve sorularınız için EÜ EBİLTEM-TTO Sanayi İlişkileri Birimimiz iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme videosu için:

https://www.youtube.com/watch?v=zaMzo86GJz4&feature=youtu.be

Hüsnü Demir

E-mail: husnu.demir@ebiltem.ege.edu.tr

Tel: 0232 343 44 00/110

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ