Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

Ege Üniversitesi bünyesinde faaliyetine başlayan Araştırma Odaklı Öğrenci Merkezi (AROM) çatısı altında; Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Mühendislik alanlarında, bilimsel düşünce alt yapısının desteklenmesi, araştırma tasarlama, proje yazma, bilimsel yayın üretme, araştırma-geliştirme ürünlerinin sektörel olarak desteklenmesi ve başlangıç aşamasında girişimcilik eğitimlerinin verilmesini planlanmaktadır.

Bu eğitimlerin en önemli amaçlarından biri lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin araştırma ve bilimsel düşünme farkındalığını arttırmak, araştırma süreçlerini kavratmak, girişimcilik ve araştırma projesi hazırlama/sunma becerisi kazanmalarını sağlamaktır. Bu hedef çerçevesinde araştırmacı öğrenci havuzumuzun genişletilmesi, öğrenci katılımlı proje, yayın ve patentlerin arttırılması amaçlanmaktadır.

Bu amaçla, AROM öğrencileri için; siz Ege Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan bir “mentorluk havuzu" oluşturulması planlanmıştır.

AROM öğrencilerimize gönüllü olarak akademik mentorluk vermek isteyen siz öğretim üyelerimiz için 24 Kasım 2020 Salı Günü 09:00-16:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak “Akademik Mentor Eğitimi” gerçekleştirilecektir.

Eğitim linki, eğitim gününde sizlere mail olarak gönderilecektir.

Program için tıklayınız.

Kayıt için tıklayınız.

Saygılarımızla,

 

Bilgi için: Yeliz TAŞDELEN (0232 343044 00 - 114)

arom@ebiltem.ege.edu.tr

 

AROM Ekibi