canlı destek
10. BİLİM HAFTASI

BİLİM HAFTASI ETKİNLİĞİ 10. KEZ EGE ÜNİVERSİTESİ KAMPÜSÜ’NDE!

 

25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Ege Üniversitesi Kampüsü’nde düzenlenen "10.Bilim Haftası” etkinliğinde çocuklar bilimle buluştu. Ege Üniversitesi’nin bilim - toplum misyonunun bir yansıması olan Bilim Haftasını bu yıl da çok sayıda ilköğretim öğrencisi ziyaret etti.

 

2006-2007 ve 2008 yıllarında düzenlenen “Avrupa Bilim Eğlence Geceleri” gibi gençlere yönelik etkinliklerin başarısı ve yoğun talep görmesi üzerine Üniversitemizde ilki 2009 yılında düzenlenen; bilimi özellikle ilköğretim çağındaki çocuklara sevdirmek ve bilimsel yaklaşımı benimsemiş genç nesiller yetiştirmenin önemini vurgulamak amacı taşıyan Bilim Haftası’nda, bilim insanları ile öğrenciler; deneyler, bilimsel sergiler, sunumlar, üniversite içi gezilerle bir araya gelerek, Üniversitemizin farklı birimlerinin çocuklara ve gençlere tanıtılması hedefleniyor.

EÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Otopark Alanı’ nda yer alan Üniversite birimlerinin standları iki gün boyunca ziyaretçiler tarafından gezildi.

Etkinlik kapsamında ayrıca EÜ Botanik Bahçesi ve Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi, EÜ Tabiat Tarihi Uygulama Ve Araştirma Merkezi ve EÜ Laboratuvar Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi gezileri de yer aldı.

Ayrıntılar: www.bilimhaftasi.ege.edu.tr


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ