Çerez Örnek

Sanayi Deneyim Sertifikası Programı

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Ege Üniversitesi ortak çalışmasıyla başlatılan Sanayi Deneyim Sertifikası Programı, lisans öğrencilerinin eğitimleri sırasında sanayide çalışmasını ve deneyim sahibi olarak mezun olmasını amaçlamaktadır. Mühendislik Fakültesi ile başlayan ve sonrasında diğer bölüm öğrencilerinin de kullanıma açılmış bir sertifika programıdır. Öğrencilerin bu programa başvurabilmeleri için başvuru sırasındaki genel not ortalamasının 70, bağıl sistem için 2,5 veya eşdeğeri olması ve başvurunun ilgili bölüm tarafından uygun görülmesi gerekmektedir.

 

Sanayi Deneyim Sertifikası Programı, öğrencinin isteğine bağlı bir uygulamadır. Eğitim dönemi içerisinde, yaz tatillerinde eğitime ara verilmeksizin lisans programına paralel bir şekilde yürütülür veya mezuniyet sonrasında kesintisiz 12 ay olarak yapılabilir.

 

Programa katılan öğrenciler sertifikaya hak kazanabilmek için, 12 ay içerisinde en az 2000 saat çalışmak ve başarılı olmak zorundadırlar. İş yerleri, öğrencilere asgari ücret öder ve sigorta yapar. Öğrencilerin ulaşım ve isçilere sağlanan sosyal hizmetlerden yararlandırılması da beklenir.

 

Konuyla ilgili talebin olması durumunda sanayiproje@ebiltem.ege.edu.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ