canlı destek

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı ve 2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem çağrıları başvuruya açılmıştır.

2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı: Program kapsamında yurt içinde düzenlenecek olan teorik/uygulamalı bilimsel eğitim etkinliklerinin (kurs ve seminer) düzenlenmesine (çevrimiçi yapılacaklar dahil) destek verilmektedir.

2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı: TÜBİTAK’ın ulusal ve uluslararası proje çağrılarına yönelik proje yazma süreci, bu süreçte yer alan bilimsel yaklaşımlar, proje yönetimi, bütçelendirilmesi ve değerlendirme aşamasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ile katılımcıların aktif olarak katıldığı uygulamalı araştırma projesi hazırlama tekniklerinin öğretilmesine yönelik, yurt içinde kurum/kişilerce düzenlenen etkinliklere destek verilmektedir.

Söz konusu çağrılara 1 Temmuz 2022 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (ebideb.tubitak.gov.tr) üzerinden başvurular alınacaktır.

Başvuru ve program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ