EGE ÜNİVERSİTESİ

Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

Hack4Art (H4A): Sanat Teknolojileri Hackathonu

Hack4Art: Sanat Teknolojileri Hackathonu Başlıyor!

 

“Hack4Art (H4A): Sanat Teknolojileri Hackathonu” Ege Üniversitesi olarak EÜ EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi organizasyonuyla, Goethe Enstitüsü Kültür için Alan Fonu Desteği ile,  “Veri Sanatı: Bilimsel Verilerin Görselleştirilmesi, Görselleştirilen Verilerin Sanatsal İfadesi” konusu altında sanat teknolojileri(yazılım, donanım, teknik, ürün, metot vs) fikrilerini/girişimlerini desteklemeyi hedefleyen bir hackathon olarak 25 – 26 Ekim 2019 tarihlerinde EBİLTEM-TTO’da gerçekleştirilecektir.

 

Bu organizasyon çerçevesinde Nisan – Ekim ayları boyunca ücretsiz atölyeler gerçekleştirilmektedir. Atölyelere katılmak isteyenler https://bit.ly/2KFIz6n linkinden atölye kayıtlarını gerçekleştirebilirler.

 

Hackathon nedir?

 

Hackathon etkinlikleri, ortak bir konuya ilgi duyan kişilerin bir araya gelip sınırlı bir zaman içinde, kendilerine verilen problem veya konuyla ilgili ortaya yeni fikir ve ürünler çıkarmaya çalıştıkları etkinlikler olarak tanımlanır. Farklı kesimlerden insanların bir tema (challenge) dahilinde aynı mekanda, ortak bir hedef için zaman geçirmeleri sağlanmaktadır. İşbirliği, yaratıcılık ve etkileşim geliştirilerek bölgesel girişimcilik ekosisteminde kapasite artışı hedeflenerek gerçekleştirilmektedir.

 

Kimler Katılabilir?

 

Sanatın her dalı ile ilgili olanlar/çalışanlar, donanım geliştiriciler, mühendisler, yazılımcılar, tasarımcılar, hayal edebilen iş geliştiriciler, profesyoneller, öğrenciler… Kısacası; tüm teknoloji meraklılarını katılabilir.

 

Toplam 10.000 ₺ değerinde ödülün dağıtılacağı ve kesintisiz 2 gün sürecek Hack4Art, katılmak isteyen tüm ilgililere açık ve ücretsiz olacaktır.

 

Hackathon’da Katılımcı olmak için: https://bit.ly/2kwfb8E

Son Başvuru Tarihi: 21 Ekim 2019

 

Hackathon’da Gönüllü olmak için: https://bit.ly/2met8bP

Son Başvuru Tarihi: 26 Eylül 2019

 

Hackathon’da Atölye Eğitmeni/Konuşmacı olmak için: https://bit.ly/2kvVXA1

Son başvuru Tarihi: 26 Eylül 2019