Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

İdari Kadro

 

DUYGU HACIOĞLU, TANITIM, FARKINDALIK, BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM BİRİMİ YÜRÜTÜCÜSÜ

2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü Görüntü Yönetmenliği Ana Sanat Dalı'ndan mezun olmuştur. TRT İzmir Bölge Müdürlüğü'nde Seslendirme ve Program Bölümü'nde stajını tamamladıktan sonra İZFAŞ. bünyesinde gerçekleşen “Sinema Burada Festivali” sanat yönetmen yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2003 yılından itibaren İzmir Televizyonu'nda prodüktör ve program sunuculuğu görevlerinde bulunmuştur. Sağlık, eğitim, politika, haber gibi çeşitli alanlarda yapımını ve sunuculuğunu üstlendiği programların ardından son olarak Yeni Asır Televizyonu Program Müdürü olarak görev yapmıştır. Mayıs 2013 tarihinden itibaren EÜ EBİLTEM-TTO bünyesinde tanıtım, farkındalık, bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri çerçevesinde hizmet vermektedir.  EÜ EBİLTEM-TTO tarafından düzenlenen bilimsel ve sosyal etkinliklerin organizasyonu, planlanması, uygulanması ve gerekli duyuruların yapılmasında birimlere yardımcı olmaktadır. Basın ile ilişkilerin kurulması, sosyal medya yönetimi görevlerini yürütmektedir.

Tel: 0232 3434400-164

E-posta: duygu.hacioglu@ebiltem.ege.edu.tr 

 

BELİZ ÖZÜT, PROJE DESTEK BİRİMİ YÜRÜTÜCÜSÜ

2010 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Bölümünden mezun olmuştur. 2011 yılında UCSD’de İşletme eğitimini tamamlamış ve APWireless Infrastructure Partners, LLC şirketinde çalışmaya başlamıştır. Mayıs 2013'den itibaren  EÜ EBİLTEM-TTO Proje Destek Birimi’nde  “Proje Uzmanı” olarak çalışmaktadır. KOBİ’lere ve araştırmacılara çerçeve programları ve diğer uluslararası Ar-Ge ve inovasyon fonları konusunda proje yazımı, başvurusu ve yürütülmesi ile diğer yasal ve finansal konular hakkında danışmanlık vermektedir.

Tel: 0232 3434400-173

E-posta: beliz.ozut@ebiltem.ege.edu.tr 

 

ÇETİN AKIN, PROJE DESTEK BİRİMİ UZMANI

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde okuyan Çetin AKIN, daha sonra, Ege Üniversitesi Avrupa Birliği-Akdeniz Çalışmaları Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2007 yılında DEÜ Araştırma ve Proje Geliştirme Birimi'nde çalışma hayatına başlayan AKIN, DEÜ Proje Yönetim ve Destek Birimi'nde, Proje Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmiş ve birçok projede farklı pozisyonlarda görev almıştır. Bugüne kadar İş hayatının yanı sıra farklı sivil toplum çalışmalarında aktif görev alan Akın'ın, önceki deneyimlerim arasında 5. Dünya Gençlik Kongresi Gençlik Danışma Kurulu Üyeliği ve Kongre Projeler Koordinatörlüğü de bulunmaktadır. 2013 Mayıs'tan itibaren EÜ EBİLTEM-TTO’da Proje Destek Birimi Yürütücüsü olarak görev yapmıştır.Şubat 2019 itibariyle Koordinatör olarak görevini sürdürmektedir.

Tel: 0232 3434400-170

E-posta: cetin.akin@ebiltem.ege.edu.tr 

 

 

AHMET AKILLIOĞLU, SANAYİ İLİŞKİLERİ BİRİMİ YÜRÜTÜCÜSÜ

2002 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 2003-2004 yılları arasında İngiltere’de Süreç Entegrasyonu konusunda yüksek lisans diploma programını bitirdikten sonra kariyerine özel sektörde başlamış, 4 yıl Şişecam Holding’e bağlı Paşabahçe Mersin Fabrikası’nda üretim mühendisi ve proje sorumlusu olarak çalıştıktan sonra sırasıyla Cevher Jant ve İnci Akü şirketlerinde toplam 4 yıl üretim yöneticiliği yapmıştır.  2014 yılı Kasım ayı itibarı ile EÜ EBİLTEM-TTO Sanayi İlişkileri Birimi’nde uzman olarak çalışmaya başlamıştır. 6 Sigma Yeşil Kuşak eğitimi almış ve 1 adet yeşil kuşak projesi bitirmiştir. Ayrıca, kalite yönetim sistemleri, üretim yönetimi, delegasyon, problem çözme teknikleri, proje yönetimi ve yalın üretim / yönetim konularında deneyim sahibidir. Şu anda Sanayi İlişkileri Birim Yürütücüsü olarak görevini sürdürmektedir.

Tel: 0232 3434400-176

E-posta: ahmet.akillioglu@ebiltem.ege.edu.tr 

 

ANIL ŞENSÖZ, SANAYİ İLİŞKİLERİ BİRİMİ UZMANI

2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olan Anıl ŞENSÖZ, 2011-2013 yılları arasında önce mühendis havuzu programı dahilinde üretim mühendisi sonrasında yurtdışı satış mühendisi olarak görev almış olduğu Dönmez Debriyaj şirketinde Yalın üretim, Hat dengeleme, KANBAN sistemi, 5S denetimleri gibi konularda çalışmış olup ayrıca yurtdışı pazar araştırmaları, organizasyon düzenleme ve katılım sağlama, müşteri ilişkileri yönetimi ve Turkquality desteği konularında tecrübe sahibidir. 2013-2015 yılları arasında FİGES ve SPIG şirketlerinde satış mühendisi olarak hem mühendislik hizmetleri hem soğutma sistemleri üzerine deneyim kazanmış olup, 2015 Ağustos ayından beri EÜ EBİLTEM-TTO bünyesinde Sanayi İlişkileri Birimi Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Tel: 0232 3434400-171

E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr 

 

HÜSNÜ DEMİR, SANAYİ İLİŞKİLERİ BİRİMİ UZMANI

2010 yılında Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mevzun olmuştur. Mezuniyetinin sonrasında askerlik görevini tamamlayıp, 1 yıla yakın bir süre Ereyon A.Ş.'de Lojistik Departmanında çalışma imkanı bulmuştur. Mayıs 2012'de EÜ EBİLTEM-TTO çatısı altına girmiş ve Proje Uzman Yardımcısı olarak, Proje ve İş Geliştirme alanlarında çalışmaya başlamıştır. EBIC-Ege projesi kapsamında Ticari İşbirliği faaliyetlerinden sorumludur. 

Tel: 0232 3434400-110

E-posta: husnu.demir@ebiltem.ege.edu.tr 

 

SERKAN YALÇIN, SANAYİ İLİŞKİLERİ BİRİMİ UZMANI

2005 Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Serkan YALÇIN, lisans sonrası 2005-2007 arası web tasarımcı olarak çalışmış, akabinde medikal sektöre satış pazarlama pozisyonlarıyla başlamış, Optimum CRO firmasında klinik araştırma uzmanı olarak devam etmiştir. En son 2011-2015 yılları arasında GETINGE Sağlık Ürünleri Ankara Ofisinde Proje Satış Uzmanı olarak çalışmıştır. 2012-2015 yılları arasında İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Sağlık kurumları İşletmeciliği Önlisans programını bitirmiştir. İş hayatı dışında sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Serkan Yalçın Biyologlar Dayanışma Derneği bünyesinde Yönetim Kurulunda yer almakta olup  halen bilgi teknolojileri desteği(sosyal medya ve web teknolojileri) vermektedir. Aldığı eğitimler arasında Sinerjik satış yönetimi, satışta fark yaratma, CRA eğitimi, İlaç ruhsatlandırma uzmanlığı eğitimi, beden dili, kriz yönetimi, proje yönetimi ve web tasarımı bulunmaktadır. 2015 Eylül Ayı itibariyle EÜ EBİLTEM-TTO  Sanayi İlişkileri Birimi bünyesinde Firma-akademisyen eşleştirmeleri, firmaların inovasyon yetkinliğinin ölçülmesi uygulamaları, Sözleşme ve protokol süreçlerinin takibi ve koordinasyonu,  Döner sermaye Ar-ge ve Teknopark Ar-Ge Arayüz projelerinin koordinasyonu konularında hizmet vermektedir.

Tel: 0232 3434400-162

E-posta: serkan.yalcin@ebiltem.ege.edu.tr 

 

ÖZGÜR GÜVENENLER, FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI BİRİMİ YÜRÜTÜCÜSÜ

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden 1997 senesinde mezun olmuştur. Bir yıl süre ile MTA İzmir bölgesi Metropolitan projesinde stajyer olarak çalışmıştır. 6 yıl süre ile Adilna Sanovel ve Pfizer ilaç firmalarında tıbbi tanıtım mümessili olarak çalışmıştır. Ayrıca Taymed Pfizer grubunda yeni mümessillerin uyum ve medikal eğitimlerini vermiştir. 2007 senesinde EBİLTEM'de göreve başlamıştır. Türk KOBİ'lerinin Hollandalı kıdemli uzmanlardan ücretsiz danışmanlık hizmeti talep edebildikleri Yabancı Üst Düzey Uzmanlar Programı'nda (PUM) görev almıştır. EBİLTEM-TTO bünyesinde Avrupa Patent Ofisi desteği ile kurulan Patent Araştırmaları Ofisi'nde Patent uzmanı olarak çalışmakta olup, firmalara ve araştırmacılara patent hakkında genel bilgiler, patent araştırması, rakip patent analizi, faaliyet serbestliği, teknoloji izleme gibi hizmetler vermektedir. Bu kapsamda Avrupa Patent Ofisi tarafından Patent Bilgi Merkezlerine verilen “Advanced Patent Searches” eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen çeşitli eğitim ve seminerlere katılmıştır. Ankara Üniversitesi Teknoloji, Yaratıcılık ve Fikri Mülkiyet öğrenim sertifika programına devam etmiştir. Ayrıca EBİLTEM KOSGEB işbirliği ile hayata geçirilen KOBİ'ler için Gönüllü Uzman Danışmanlık Projesinde EBİLTEM proje sorumlusu olarak görev almıştır. Şu anda EÜ EBİİTEM-TTO’ da Fikri Mülkiyet Hakları Birimi Yürütücüsü olarak görev yapmaktadır.

Tel: 0232 3434400-121

E-posta: ozgur.guvenenler@ebiltem.ege.edu.tr 

 

SEMİH ERDEN, LİSANSLAMA, İŞ GELİŞTİRME VE GİRİŞİMCİLİK BİRİM YÜRÜTÜCÜSÜ

2007 yılında Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa Birliği Anabilim Dalı'nda tezli yüksek lisans programına başlamıştır. Yüksek lisans aşamasında Avrupa Birliği entegrasyon politikaları, bölgesel kalkınma ve Topluluk destekleri üzerine akademik çalışmalar yürüterek program sonunda ‘Avrupa Birliği Bilim Uzmanlığı' yeterliliği kazanmıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca katıldığı farklı yaz okulları ve atölye çalışmalarında sorun çözme, yabancı kültürlerle birlikte çalışabilme ve dil becerilerini geliştiren Erden, 2011 yılı Haziran ayında Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi ‘Proje Uzman Yardımcısı' olarak çalışma hayatına başlamıştır. Araştırma-geliştirme sonuçlarının ticarileştirilmesi, teknoloji transferi, lisanslama, Avrupa Birliği çerçeve programları kapsamında proje hazırlama teknikleri, proje yönetimi gibi farklı konularda uluslararası kurumlardan eğitimler almıştır. Erden iş geliştirme, süreç yönetimi, teknoloji transferi ve uluslararasılaşma konularına yönelik çalışmalarını EÜ EBİLTEM-TTO çatısı altında Lisanslama ve İş Geliştirme Birimi Yürütücüsü olarak sürdürmektedir. 

Tel: 0232 3434400-165

E-posta: semih.erden@ebiltem.ege.edu.tr 

 

AYSUN DEMİRDÖĞEN, LİSANSLAMA, İŞ GELİŞTİRME VE GİRİŞİMCİLİK BİRİMİ UZMANI

2011 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği(AB) Enstitüsü AB İktisatı Bölümünde tez çalışmasına devam etmektedir. Lisans döneminde Sivil Toplum Kuruluşları(STK) ve kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalara başlayıp, kendi kurucu başkanlığını da yaptığı derneğin yanı sıra çeşitli STK’ların farklı yönetim pozisyonlarında yer almıştır. ARGE Mühendisi olarak başladığı çalışma hayatına, alan dışı disiplinlerde çalışan farklı firma, kurum ve organizasyonlarda devam etmiştir. Son çalıştığı San Francisco’daki girişimden ayrılarak Ocak 2015’ten itibaren Girişimcilik, Lisanslama ve İş Geliştirme biriminde çalışmaktadır.

Tel: 0232 3434400-175

E-posta: aysun.demirdogen@ebiltem.ege.edu.tr 

 

NAİME AYDIN, LİSANSLAMA, İŞ GELİŞTİRME VE GİRİŞİMCİLİK BİRİMİ UZMANI

2012 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans öğreniminin 3. Yılını Universita’ degli Studi di Foggia,da tamamlamıştır. Naime Aydın üniversite mezuniyeti sonrası İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yaptığı staj ile birlikte Tarım Ekonomisi alanında yürütülen projelerde görev almıştır. Halen Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Lisans mezuniyeti sonrası Gıda, Tarım Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde yetkili Tarım Danışmanı olarak görev yapan Aydın, sahada çalıştığı süre zarfınca tarımsal ürünlerin ticarileşme ve ihracat süreçlerine dahil olmuştur.

2015 yılı itibariyle EÜ EBİLTEM-TTO Girişimcilik Lisanslama ve İş Geliştirme Birimi’nde göreve başlamıştır ve hali hazırda çalışmalarını aynı birimde devam ettirmektedir.

Tiyatroya özel ilgisi olan ve bu alanda (burslu) eğitim almaya devam eden Naime Aydın, aynı zamanda amatör bir yarı maraton koşucusudur.

Tel: 0232 3434400-156

E-posta: naime.aydin@ebiltem.ege.edu.tr 

 

NİHAL İNİŞTE, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ BİRİMİ UZMANI

http://www.ebiltem.ege.edu.tr/files/ebiltem/icerik/foto/NIHAL.jpg

Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı' nda ön lisans eğitimi aldıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans eğitimini tamamlamıştır.2011 yılına kadar özel sektörde bilişim teknolojileri konusunda deneyimleri olmuştur.2012 yılından beri EÜ EBİLTEM-TTO Bilgi İşlem biriminde görev yapmaktadır.

Tel: 0232 3434400-122

E-posta: nihal.iniste@ebiltem.ege.edu.tr 

 

ARDA NARİN, MUHASEBE BİRİMİ UZMANI

2011 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası özel bir bankada 4 yıl süreyle bireysel portföy yöneticisi olarak çalışmış, bireysel ve kurumsal müşterilerin yatırım danışmanlığı ve finansal raporlamalarını gerçekleştirmiştir. Mayıs 2017 tarihinden itibaren EÜ EBİLTEM TTO bünyesinde Döner Sermaye ve TÜBİTAK TTO proje bütçelenmesi başta olmak üzere ödemelerin takibi ve muhasebeleştirilmesi görevlerini yürütmektedir.

Tel: 0232 3434400-105

E-posta: arda.narin@ebiltem.ege.edu.tr 

 

FUNDA ZENGİN , UZMAN

http://www.ebiltem.ege.edu.tr/files/ebiltem/icerik/foto/FUNDA.jpg

Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ve İşletme Fakültesi Bölümü mezunudur. Halk Bankasında stajın ve yaklaşık iki yıl Mali Müşavir ve Muhasebe Bürosunda muhasebe elemanı deneyiminin ardından 1998  yıldan bu yana EÜ EBİLTEM-TTO'da görev almaktadır. Sınai Mülkiyet hakları konusunda bir çok eğitime katılmış ve seminerler vermiştir. 2013 yılına kadar E.Ü TPE Bilgi ve Doküman Birimi sorumlusu olarak Üniversite bünyesine ve sanayicilere başvuru öncesi ve sonrasında bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmuştur. Aynı zamanda EÜ EBİLTEM-TTO tarafından koordine edilen Bilimsel Araştırma Projelerinin koordinasyonun sağlanması ve 2018 yılına kadar E.Ü. EBILTEM-TTO Destek Programlarının Koordinasyonunu sağlamıştır. Su Anda Ege Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Kampüs İrtibat Noktası Sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Tel: 0232 3434400-112

E-posta: funda.zengin@ebiltem.ege.edu.tr 

 

ÖZGE YORULMAZ, YÖNETİM ASİSTANI

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olmuştur.2003-2007 yılları arasında TURKCELL ve TEKNOSA gibi kurumsal firmalarda üstlendiği müşteri temsilciliği ve satış danışmanlığı görevleri sırasında “Etkin Satış Teknikleri ve İkna Yöntemleri”, “Mağazacılık Sistemleri” ve Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen “Satışta Alışkanlık” başlıklı sertifika programlarına katılmıştır. 2007 yılından itibaren reklam ve matbaacılık sektörüne geçiş yaparak idari işler asistanı olarak görev yapmıştır.2013 Mayıs ayında EÜ EBİLTEM-TTO kadrosuna katılmıştır.

Tel: 0232 3434400-0

E-posta: ozge.yorulmaz@ebiltem.ege.edu.tr