Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

Bildiğiniz üzere 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunun 121. Maddesi gereği siz araştırmacılarımız tarafından yapılan buluş bildirimleri Ege Üniversitesi Ticarileştirme ve Lisanslama Komisyonu tarafından değerlendirilmektedir.

Bu amaç doğrultusunda Kasım ayı itibariyle siz Ege Üniversitesi Araştırmacılarına daha iyi hizmet verebilmek adına Üniversitemizin öncelikli alanlarına göre belirlenecek konular doğrultusunda  “Her ayın ikinci haftası Buluş Bildirim Haftası ‘’olarak belirlenmiştir.

 

KASIM: İlaç (Tıbbi Cihaz, İlaç tasarımı, taşıyıcı sistemler)

ARALIK: Biyoteknoloji

OCAK: Sürdürülebilir Tarım ve Gıda Teknolojileri

ŞUBAT: Kimyasal ve Biyokimyasal Teknolojiler


Yine aynı hafta çevrimiçi “Buluş Atölyeleri” düzenlenecektir. Bilgi ve teknolojinin üretiminin esas kaynağı olan yenilikçi fikirlere sahip siz değerli akademisyenlerimizi bir araya getireceğimiz

Buluş Atölyesinin amaçları:

·         Buluşçularımızı farklı eğitimlerle donatarak yenilikçilik kapasitelerini arttırmak

·         Patentlenebilirlik kriterlerini taşıyan ve ticari potansiyeli yüksek buluşların sayısını artırarak Üniversite-Sanayi işbirliğini desteklemek olarak özetlenebilir.

Buluş Atölyeleri sonrasında ihtiyaç duyduğunuz konularda EÜ EBİLTEM-TTO Fikri Mülkiyet Hakları Birimi tarafından birebir mentorluk hizmeti verilecektir.