-> Anasayfaya Dön...

Uluslararasılaştırma


Ulusal ölçekte yüksek kaliteyi sağlamış, iç pazarda istediği doygunluğa ulaşmış, yeteneklerini farklı pazarlarda sergilemek isteyen firmalar için E.Ü. EBİLTEM-TTO uluslararasılaşma servisleri sunmaktadır. Uluslararası arenada tarafları bir araya getirmek ve işbirliği kurmalarını sağlamak için farklı araçlar kullanılır:

  • Avrupa İşletmeler Ağı: Başta KOBİ’ler olmak üzere sanayiye ve üniversitelere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Avrupa Komisyonu’nun kurduğu Avrupa İşletmeler Ağı dünya üzerindeki en büyük teknoloji ve ticari işbirliği ağıdır. 2008’den itibaren 3000’den fazla profesyonelin desteği ile 50’den fazla ülkede ücretsiz servisler sunmaktadır. Bu servisler ile firmalara, araştırmacı ve akademisyenlere yurt dışında partner arama, teknoloji transferi, çağrı ve partner arayışlarına ilk elden ve hızlı erişim, fikri mülkiyet hakları danışmanlığı gibi yeniş bir yelpazede ücretsiz destek sağlanmaktadır.   Ek detaylar için: EBIC-Ege web sitesi.
  • Eğitimler: Firmaların uluslararasılaşma çalışmalarında teknik bilgiye ihtiyaç duyulacak konularda (ulusal ve uluslararası araştırma fonlarına ulaşım, ortak bulma, proje yazma, hazırlama, bütçeleme, yürütme, pazar araştırması gibi) E.Ü. EBİLTEM-TTO eğitim hizmetleri sunmaktadır.
  • Uluslararası İş Ağı: E.Ü. EBİLTEM-TTO uluslararası arenada sahip olduğu geniş networkü uluslararasılaşma desteği arayan firma, araştırmacı ve akademisyenlerin hizmetine sunmaktadır. Kişisel ve kurumsal kontaklar aranılan partnerlere erişimi hızlı ve etkin şekilde sağlanmaktadır.

Bilgiye Giden Kısayol

  • Site Haritası
  • Copyright © 2013 Tarkan SEVGiLi @ EBiLTEM Ver: 0.9.9