TÜBİTAK’ ın başlattığı “Girişimcilik Sertifika Programı” Ege Üniversitesi’ nde… Gelenekselin dışına çıkıp, yeniliği başarıyla buluşturan girişimciler yetiştirmek üzere Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO ve Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yola çıktı. Ege Üniversitesi, akademisyen ve uzmanlarıyla İzmir’de küresel bilgi ve vizyon oluşturmak için yola çıktık. Uygulamalı derslerin yanında, networking ve yatırımcı buluşmaları ile çevrelenmiş güçlü eğitim programıyla “meristemEGE” Ege Üniversitesinin değişime yön verecek öğretim elemanlarını ve öğrencilerini arıyor. Yalnızca bilgi ve teknoloji üreten değil, aynı zamanda bu bilgi ve teknolojileri uygulamaya dönüştürme yeteneğine sahip öğrenci ve öğretim elemanları ile Ege Üniversitesi büyüyor.

MeristemEGE aslında bir girişimcilik sertifika programı ama alışık olduğunuz sertifika programlarından değil.
Zaten ana amacı sertifika vermek de değil, ama programın hakkını verenlere hem KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası hem de MeristemEGE Mezuniyet Sertifikası veriyor.
Amacımız sertifika vermek değil dedik, zira girişimcilerin sertifikalara, başkalarının onaylarına ihtiyaçları yok, onlar kendi yolculuklarında bir şekilde sonuca gitmeyi başarıyorlar, sertifikalı ya da sertifikasız!
Program yoğun, 120 saatlik, hafta içi en az 3 gece, hafta sonu en az 1 gün beraberiz. Alışık olduğunuz gel – otur – dinle formatından pek uzak bir kurgusu var. Gerçek girişimciler yetiştirmeye çalıştığımız için cevapları sınıf içinde değil sokakta arıyoruz.
Bugüne kadar 7 programdan 10 teknoloji odaklı bir iş fikri ile şirket kuran Meristem EGE mezunumuz var, birçoğu girişimcimiz de halen denemeye devam ediyor. Yalnızca bilgi ve teknoloji üreten değil, aynı zamanda bu bilgi ve teknolojileri uygulamaya dönüştürme yeteneğine sahip girişimcileri arıyoruz!

meristemEGE Girişimcilik Sertifika Programı 8. ve 9. Dönem programları eş zamanlı olarak 12 Ekim 2016 tarihinde başlayacaktır.
meristemEGE 8. ve 9. Dönemleri ile buluşmak dileğiyle,
meristemEGE Ekibi