Girişimcilik Ekosistemindesin!

Daha Fazlası İçin

Eğitimler

Girişimcilik Elçilerinin kişisel gelişimlerine destek olan kapalı eğitimlerin yanında; büyüyen girişimcilik ekosisteminin de dahil olabileceği dışarıya açık eğitimler

Bağlantı Noktası

Üniversitesi ekosisteminde girişimcilik konusunda dört bir yana yayılmış ilk temas noktalarıyız. Sizlerin doğru girişimcilik desteklerine en kısa yoldan ulaşmanıza gönüllü olarak destek vermeye hazırız!

Etkinlikler

Girişimcilik ve yenilik odağında networking, takım arkadaşı bulma, iş fikri geliştirme etkinlikleri, girişimcilik kampları.

User Avatar

"Bir sona doğru yolculuk etmek iyidir; ama sonunda önemli olan yolcuğun kendisidir." - Ernest Hemingway

 • GEP kimlerden oluşur ve nasıl dahil olabilirim?

  Ege Üniversitesi içinden seçilen öğrenci ve öğretim elemanlarından oluşur. Ege Üniversitesi ile somut bir bağı olan tüm öğrenci ve öğretim üyelerine açıktır. GEP’in yaşı ve unvanı yoktur!

 • Herkes 'Girişimcilik Elçisi' olabilir mi?

  Üzgünüz ki hayır. GEP kapsamında yapılan etkinlikler herkesin katılımına açık olsa da herkes “Girişimcilik Elçisi” olamaz!

 • Girişimcilik Elçisi Nasıl Olunur?

  EBİLTEM TTO’nun “Girişimcilik Elçileri Programı”na dahil olan öğrenci ve öğretim görevlileri “Girişimcilik Elçisi” ünvanına sahip olurlar. Her yıl maksimum 20 Girişimcilik Elçisi seçilir. Aktiflik durumuna göre başvuru havuzunda 40 başvuru bulundurulur. Girişimcilik Elçisi seçilen bir kişi, 1 yıllık bir dönem boyunca bu ünvanı taşır ve kendisine kartvizit tedarik edilir.

 • Bir yıl içerisinde aktif olarak çalışmalara dahil olan elçiler bir sonraki dönem de görevlerine devam edebilirler.Çeşitli nedenlerle elçilik çalışmalarına vakit ayıramayan kişiler yerine havuzda yer alan elçi adayları ile çalışmalara devam edilir.

 • GEP bir iş midir?

  Hayır. Girişimcilik Elçileri Programı tam zamanlı veya yarı zamanlı bir iş değildir. Aslında iş "hiç" değildir! Gönüllülük ve karşılıklı kazan-kazan prensibine dayalı bir deneyim, network ve işbirliği platformudur.

 • GEP'in devamlılığı nedir?

  Girişimcilik Elçileri Programı süreklidir! İzmir ve Ege Üniversitesi kampüsünde girişimcilik ve inovasyon özelinde yapılan çoğu için bir ucundan tutmuştur,tutacaktır ya da tutamadıysa da oralardadır.

 • Girişimcilik Elçisi ne yapar?

  *Çevresine ilk elden bilgi aktarır, iş fikri olan girişimci adayı arkadaşları ile ilk teması kurar. *Girişimcilik, Ar-Ge, inovasyon konularında bir iş fikri olan ya da bir şeyler yapmak isteyenleri bulur, doğru kanallara yönlendirir. *Bir kulüp veya toplulukta yer alıyorsa üyelere organize edilen etkinliklerin duyuru ve organizasyonları duyurur, sosyal medya / mail listelerini seferber eder.

User Avatar

"Girişimciler haftada 40 saat çalışmaktan kurtulmak için 80 saat çalışmaya razıdır." - Lori Greiner

Geçmişten Geleceğe

Girişimcilik Elçileri 2013 yılından bugüne Kampüs içerisinde birçok etkinlik düzenledi; ayrıca elçilerin kendi topluluklarının da desteğini alarak düzenledikleri etkinliklere tam destek verdi.

Bu etkinliklerin arasında Startup Weekend İzmir 2013, Hackdays, Sende Yap İzmir gibi uygulamaya yönelik büyük etkinliklerin yanında daha ufak ama hedef odaklı birçok aktivite yer aldı.

Etkinliklere ek olarak Program kapsamında elçilere özel farkındalık, ilham verici buluşmalar ve eğitimler (Yalın Girişim Eğitimi, Patent Atölyesi, Proje Yönetimi Eğitimi, İş Modeli Geliştirme, Fikri mülkiyet hakları, İletişim Teknikleri.. vb) düzenlendi. Gelecek günlerde de girişimcilerle bir araya gelerek ilham almaya, çevremizdeki potansiyel girişimcilerin hikayelerini değiştiren kişiler olmaya, girişimcilik odağında çarpan etkisi yaratmaya devam edeceğiz. Siz de bize katılmak ister misiniz?

Takımımızı Gör!

Sen de Katıl

Buraya başvurmalarının nedenleriyle ilgili yazabileceğim 2-3 satırlık bir yazı gönderebilirsiniz..